Srdce na obrtlíku / Donal Ryan ; z anglického originálu The spinning heart ... přeložila Alice Hyrmanová McElveen

By: Ryan, Donal [Autor]Contributor(s): Hyrmanová McElveen, Alice [01-Překladatel]Material type: TextTextLanguage: čeština Original language: angličtina Series: FleetPublisher: Zlín : Kniha Zlin, 2015Edition: Vydání prvníDescription: 161 stran ; 21 cmContent type: text Media type: bez média Carrier type: svazekISBN: 9788074733154Uniform titles: Spinning heart. Česky Genre/Form: irské romány (anglicky) | Irish fiction (English)Summary: Fiktivní irské maloměsto, inspirované autorovým rodištěm, prožilo období krátké konjunktury a následné krize na počátku 21. století. Ekonomické zvraty vždycky zahýbou mezilidskými vztahy, obzvláště v městě plném svérázů, dubových palic, chytráků i prosťáčků. Jedenadvacet obyvatel tu postupně vypravuje své příběhy ztrát, zklamání, frustrací, ale i lásky a životaschopnosti. Postupně odhalované souvislosti mezi jednotlivými příběhy skládají a rozšiřují kousek po kousku mozaiku života v městečku. Mnozí se ve vzpomínkách dotknou jisté násilné události, která se stala před deseti lety (a do níž vyústil autorův první román "Prosinec už je takovej"), která některým přinesla bohatství, ale nikomu štěstí. A jedna hrozná věc se stane i v současné době, když z místní školky zmizí malý chlapec... Donal Ryan staví své vyprávění rafinovaně, čtenáři promyšleně dávkuje střípky informací a umožňuje mu postupně odkrývat děj. Zároveň zručně odlišuje charaktery jednotlivých vypravěčů a vytváří tak působivý mnohobarevný obraz, ozvláštněný téměř detektivní zápletkou.Summary: Rafinovaně vystavěný román, v němž se z jedenadvaceti vyprávění skládá mozaika osudů obyvatel jednoho irského městečka, poznamenaná ekonomickou krizí i dávným násilným činem, ale i rozvířená případem zmizení malého dítěte.
Tags from this library: No tags from this library for this title.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Date due Barcode
Knihy Knihy Odd. pro dospělé
beletrie pro dospělé Available 423170040726

Fiktivní irské maloměsto, inspirované autorovým rodištěm, prožilo období krátké konjunktury a následné krize na počátku 21. století. Ekonomické zvraty vždycky zahýbou mezilidskými vztahy, obzvláště v městě plném svérázů, dubových palic, chytráků i prosťáčků. Jedenadvacet obyvatel tu postupně vypravuje své příběhy ztrát, zklamání, frustrací, ale i lásky a životaschopnosti. Postupně odhalované souvislosti mezi jednotlivými příběhy skládají a rozšiřují kousek po kousku mozaiku života v městečku. Mnozí se ve vzpomínkách dotknou jisté násilné události, která se stala před deseti lety (a do níž vyústil autorův první román "Prosinec už je takovej"), která některým přinesla bohatství, ale nikomu štěstí. A jedna hrozná věc se stane i v současné době, když z místní školky zmizí malý chlapec... Donal Ryan staví své vyprávění rafinovaně, čtenáři promyšleně dávkuje střípky informací a umožňuje mu postupně odkrývat děj. Zároveň zručně odlišuje charaktery jednotlivých vypravěčů a vytváří tak působivý mnohobarevný obraz, ozvláštněný téměř detektivní zápletkou.

Rafinovaně vystavěný román, v němž se z jedenadvaceti vyprávění skládá mozaika osudů obyvatel jednoho irského městečka, poznamenaná ekonomickou krizí i dávným násilným činem, ale i rozvířená případem zmizení malého dítěte.

There are no comments on this title.

to post a comment.

Powered by Koha